Jak piszemy Poczytajki?

Zanim powiemy jak piszemy bajki, pozwólcie że powiemy DLACZEGO je piszemy.

Celem Poczytajek jest tworzenie bajek które są zarówno ciekawe jak i rozwijające. A nie jest to łatwa sztuka! Łatwo jest przyciągnąć uwagę dzieci – musi być kolorowo, głośno i szybko. Ale czy rozwijająco? Tego już nie bierze się pod uwagę.

Dlatego sięgnęliśmy do klasyki bajek – ale tych polskich. Bajki o śpiącej królewnie, Jasiu i Małgosi czy kopciuszku są wszędzie. Czemu by więc nie spojrzeć na bajki inne? O Kwiecie Paproci, Szklanej Górze czy Stoliczku nakryj się. Nasz folklor pełen jest wspaniałych opowieści! Tylko trzeba im trochę pomóc! I tym sie właśnie zajmujemy.

Każda bajka jest przez nas aktualizowana językowo – dbamy żeby język pasował do współczesnego czytelnika. Poprawiamy strukturę, dbamy o motywację bohaterów. Nic nie dzieje się bez przyczyny i nasze wybory mają swoje konsekwencje. Dbamy, żeby bajka niosła z sobą jakiś morał. Jaś w Kwiecie paproci jest odważny, mądry i cierpliwy Dodajemy też rymowanki, łatwo wpadające w ucho i proste do zapamiętania

Strachy na lachy, bujdy, zło!

Wszystko sobie pójdzie sio!

Jaś

 

A kiedy historia będzie spójna i zrozumiała, rymowanki wypolerowane i postawimy ostatnią kropkę – jesteśmy gotowi do rysowania. To rysunki sprawiają, że Poczytajki przyciągają uwagę!

Gdzie znajdziesz poczytajki?

E-booki

poczytajki z ilustracjami

Aplikacje

poczytajki z animacjami i lektorem